Lesní terapie: nechte se léčit přírodou Vysočiny

09. 03. 2023

Lesní terapie je současný hit, který má původ v Japonsku. Upozorňuje na výrazné blahodárné účinky pobytu v lese na lidskou psychiku, srdce, plíce či imunitní systém. Nejde o pouhé chození lesem, ale o soustředěné vnímání přírody všemi smysly.

Odložte mobil a vydejte se na dlouhou nerušenou procházku, při které budete soustředěně dýchat, vnímat každý lesní zvuk, tvar, barvu či vůni. Relaxujte, dotýkejte se okolí, nemluvte. Les pomáhá při poruchách spánku, snižuje napětí i úzkosti, pročišťuje dýchací cesty a pomáhá třeba i při léčbě syndromu vyhoření.

Na zámku v Třešti vám k tomu můžeme nabádnout pobytový balíček Relaxační pobyt na zámku Třešť - Lesní terapie. Dopřejte si u nás zklidnění, uvolnění a zlepšení fyzického i mentálního zdraví skrze bylinnou péči, Spa rituály a spojení s přírodou léčivým způsobem. Odpočiňte si v zámeckém wellness, načerpejte sílu a klid během lesní terapie, vychutnejte si bylinné nápoje a skvělou zámeckou kuchyni. Náš zámecký park s dubovým hájem a lesoparkem o rozloze cca 16 ha je vám k dispozici.

Vraťte se u nás do fyzické i psychické pohody. ❤

Objednat pobyt

Popup Lesní terapie